Przejdź do treści

Mój Prąd dofinansowanie 5000zł do instalacji fotowoltaicznej

  • luxenergy 

Obecnie trwa drugi nabór w programie Mój Prąd. Ilość zgłoszonych wniosków przekroczyła 100000 wniosków, zatem przekroczyliśmy połowę alokacji środków. Wnioski można składać do 18.12.2020 roku. Poniżej kilka praktycznych wskazówek dotyczących programu.

Otóż, aby dołączyć do programy Mój Prąd musimy mieć zainstalowany system fotowoltaiczny o mocy w przedziale od 2 do 9,99kWp, system może być zainstalowany na dachu budynku mieszkalnego, garażu, bądź na gruncie, a użyte komponenty muszą być fabrycznie nowe i posiadać certyfikaty producentów dopuszczające je do użytku na terytorium Polski. Prawidłowo zainstalowany system fotowoltaiczny, powinien posiadać opinię rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, który potwierdzi spełnienie wymogów bezpieczeństwa zainstalowanych urządzeń. Mając kompletną dokumentację, możemy złożyć wniosek o przyłączenie mikroinstalacji do sieci energetycznej. Po zaakceptowaniu wniosku przez zakład energetyczny, oczekujemy na wymianę licznika na dwukierunkowy. Po wymianie licznika nadchodzi wyczekiwany moment- możemy w końcu włączyć nasz falownik i uruchomić naszą elektrownię słoneczną! Zatem, system produkuję energię, a my czekamy na dokumentację z zakładu energetycznego, która potwierdzi przyłączenie mikroinstalacji do sieci.  Mając fakturę zakupu systemu fotowoltaicznego, potwierdzenie płatności faktury, potwierdzenie przyłączenia mikroinstalacji, składamy dokumenty do programu dotacyjnego Mój Prąd. 

Podsumowując, od podpisania umowy na zakup systemu fotowoltaicznego, do momentu złożenia wniosku może minąć nawet kilka miesięcy. Znamy przypadki, gdzie klienci po zapłacie za system, czekali nawet 4 miesiące na montaż systemu fotowoltaicznego, plus dodatkowe 2 miesiące na zebranie potrzebnych dokumentów, co łącznie daje ponad pół roku od podpisania umowy do złożenia wniosku…

Proszę pamiętać, że u nas montaż zostanie wykonany do 14 dni od otrzymania płatności! Zgłoszenie mikroinstalacji jest dokonywane natychmiast po odbiorze systemu, a proces dotacyjny jest nadzorowany przez naszych wykwalifikowanych pracowników.  

Sprawdź status swojego wniosku na www.mojprad.gov.pl

 

  • 00Dni
  • 00Godzin
  • 00Minut
  • 00Sekund
Skontaktuj się z nami!