Czy zakup fotowoltaiki się opłaca?

  • luxenergy 

Każda osoba, zastanawiająca się nad zakupem instalacji fotowoltaiczenj, staje przed podstawowym pytaniem? Czy w moim przypadku, montaż systemu fotowoltaicznego jest opłacalny?

Otóż często spotykam się z twierdzeniem, że montaż instalacji w przypadku osób płacących poniżej 150zł miesięcznie jest nieopłacalny. Powyższa opinia, głównie rozpowszechniana jest przez pracowników Call – Center, którzy nie otrzymują premii, gdy nie spełnią określonych wymagań pracodawcy, m.in. umówienie spotkania z potencjalnym klientem, którego rachunki przewyższają 150zł/miesiąc.

Przykład.

Rachunek za prąd wynosi 100zł miesięcznie, 1200zł (1800kWh) na rok. Dach budynku skierowany na południe, pokryty blachodachówką. Koszt instalacji, po skorzystaniu z dotacji Mój Prąd i ulgi termomodernizacyjnej, wyniesie około 6300zł, co po uwzględnieniu wzrostu cen prądu pozwoli nam na zaoszczędzenie ponad 70000zł w okresie 30 lat użytkowania systemu!

Powyższy przykład pokazuje, że inwestycja w system fotowoltaiczny, nawet w przypadku niewielkich rachunków za prąd, pozwala na zaoszczędzenie dużej sumy pieniędzy na przestrzeni lat.

Zatem obaliliśmy mit na temat nieopłacalności „małych” systemów fotowoltaicznych.

SKONTAKTUJ SIĘ z nami i dowiedz się ile możesz zaoszczędzić.