Przejdź do treści

FAQ

Pytania i odpowiedzi – fotowoltaika

Co oferujemy?

Fotowoltaika

Pompy ciepła

Często zadawane pytania​

Co oferujemy?

Oferujemy kompleksowe rozwiązania w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Zajmujemy się całą procedurą od dostarczenia materiałów, poprzez montaż, zgłoszenie instalacji oraz złożenie dokumentów potrzebnych do uzyskania dotacji.

Nasza firma oferuję kompleksową usługę dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznej. Kładziemy nacisk na bezpieczeństwo, dlatego też wszystkie nasze projekty i rozwiązania są nadzorowane przez rzeczoznawcę ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych. Dzięki temu mają Państwo gwarancję usługi wykonanej na wysokiej jakości podzespołach spełniających najwyższe normy rekomendowane przez ekspertów.

Często zadawane pytania​

Fotowoltaika

Montaż instalacji fotowoltaicznej następuje do 14 dni od zaksięgowania wpłaty wynagrodzenia za system fotowoltaiczny.

W przypadku, kiedy produkcja energii przewyższa nasze bieżące zużycie, zostaje ona „magazynowana” w sieci energetycznej, skąd możemy ją odebrać na zasadzie opustów (bilansowania).

Bilansowanie energii to zagwarantowane ustawą o OZE i umową Prosumenta, prawo do oddawania nadwyżek energii, wyprodukowanej przez system fotowoltaiczny, do sieci energetycznej. Dla instalacji o mocy do 10kWp bilansowanie jest ustalone na poziomie 80%(dla instalacji 10-49,9kWp bilansowanie 70%).

Przykład.

System fotowoltaiczny wyprodukował w ciągu 1 dnia 20kWh energii elektrycznej, z czego 10kWh zostało zużyte w momencie wyprodukowania przez włączone odbiorniki (pralka, lodówka, zmywarka itp.), natomiast 10kWh poprzez licznik dwukierunkowy trafiło do sieci elektrycznej. Po zbilansowaniu energii przez zakład energetyczny możemy odebrać 8kWh(10kWh*80%).

Ogniwa fotowoltaiczne to płytki krzemowe, które zamieniają promieniowanie słoneczne w energię elektryczną.

Dla przyjętych dla Polski wskaźników nasłonecznienia przeciętnie przyjmujemy produkcję na poziomie 1000kWh rocznie z 1kWp instalacji fotowoltaicznej zlokalizowanej w kierunku południowym.

Producent gwarantuje, że po 30 latach panele działać będą z ok 80% sprawnością.

Nawet podczas dużego zachmurzenia część promieniowania słonecznego dociera do ziemi. W takich warunkach instalacja pracuję z niższą mocą, ale cały czas produkuję prąd.

Miejsce montażu paneli fotowoltaicznych zostanie wybrane przez naszego eksperta podczas audytu. Najczęściej jest to dach budynku mieszkalnego, ale nie ma przeszkód, aby system zamontowany został na dachu budynku gospodarczego, czy na gruncie.

Tak, system fotowoltaiczny produkuję energię elektryczna także w miesiącach zimowych.

Ze względów bezpieczeństwa, w takim przypadku falownik wyłącza instalację i hamuje produkcję.

Instalacja systemu fotowoltaicznego dla gospodarstwa domowego trwa przeciętnie 1 dzień roboczy.

Oczywiście, nasze instalacje są montowane przez specjalistów, a każdy z komponentów posiada niezbędne certyfikaty. Ponadto nasze projekty konsultowane są doświadczonymi audytorami przeciwpożarowymi.

Nie, moduły fotowoltaiczne nie wymagają czynności serwisowych.

Panele posiadają powłokę, dzięki której ulegają samooczyszczeniu np. podczas deszczu. Jednak producent sugeruje, aby panele były okresowo czyszczone, w celu uzyskania jak największej produkcji.

Nie ma obowiązku wykonywania przeglądów serwisowych systemów fotowoltaicznych. Natomiast zalecamy przegląd całej instalacji elektrycznej budynku zgodnie z wymaganiami firm ubezpieczeniowych (co 5 lat).

Nie, jest to usługa bezpłatna, wykonywana przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego.

Tak, zajmujemy się wszystkimi zgłoszeniami instalacji, aby mogli Państwo bezstresowo dołączyć do grona Prosumentów.

Instalacja fotowoltaiczne pozwala zredukować rachunek elektryczna prawie do ZERA. Jedyne opłaty jakie nam pozostają to stałe opłaty licznikowe wynoszące przeciętnie 6-12zł miesięcznie.

Jest to moc maksymalna zainstalowanych modułów fotowoltaicznych osiągana w standaryzowanych warunkach.

W warunkach optymalnych jesteśmy w stanie uzyskać nawet 1100kwh/rok.

Przed wykonaniem każdej wyceny niezbędna jest wizyta naszego przedstawiciela, który zweryfikuje miejsce usytuowania modułów fotowoltaicznych i przyłączenia instalacji do sieci. Wizyta lokalna jest niezbędna, aby stworzyć prawidłową wycenę systemu fotowoltaicznego.

Nie, montaż instalacji nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań.

Tak, montaż systemu fotowoltaicznego jest zawsze opłacalny. Montując mikroinstalację fotowoltaiczną stają się Państwo Prosumentami i mają możliwość corocznego rozliczania zużytej energii. W praktyce oznacza to, że niezależnie od daty montażu, zawsze w Państwa rozliczeniu będzie zawarty cały roczny cykl produkcji energii, a faktura rozliczeniowa będzie wystawiona rok po wymianie licznika na dwukierunkowy.

Nie, nasi fachowcy wykonują montaż z należytą dbałością, starają się jak najmniej ingerować w dotychczasowy stan dachu oraz pomieszczeń.

Tak, bilansowanie jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem z punktu widzenia użytkownika systemu fotowoltaicznego. Bilansowanie pozwala na rezygnację z systemów akumulatorowych do magazynowania energii, które są niezwykle kosztowne i szkodliwe dla środowiska. Dzięki bilansowaniu systemy fotowoltaiczne są tańsze, a użytkownik nie musi przywiązywać uwagi, do poziomu naładowania akumulatora, ponieważ zawsze można pobrać dodatkową energię z sieci.

Tak, należy pamiętać, że stosowane przez nas systemy fotowoltaiczne to systemy ON-GRID, na stałe podłączone do sieci. W nocy pobierają Państwo energię z sieci w tradycyjny sposób.

Wycena systemu jest dokonywana na podstawie wizyty lokalnej, na której nasz przedstawiciel dokona rzetelnej wyceny systemu, która jest ostateczna. Cena systemu fotowoltaicznego jest uzależniona od ilości pracy, którą muszą wykonać nasze ekipy montujące.

Często zadawane pytania​

Pompy ciepła

Jeżeli nie chcą Państwo angażować własnego kapitału na zakup elektrowni fotowoltaicznej idealnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z naszej oferty kredytowej. Warto pamiętać, że taki zakup nie wyklucza możliwości skorzystania z dotacji rządowych i samorządowych.

Oczywiście, że tak. Decyzja o zakupie systemu fotowoltaicznego często jest podejmowana w związku z pojawiającymi się na rynku dotacjami, które mają formę refundacji. Oznacza to, że dostajemy zwrot poniesionych kosztów. Decydując się na zakup systemu fotowoltaicznego mogą Państwo skorzystać z kredytu, który zostanie spłacony w momencie wpłynięcia dotacji na Państwa konto. 

Mamy w ofercie elastyczne kredyty dopasowane do Państwa potrzeb. Możemy również przygotować ofertę kredytową bez wpłaty własnej. Maksymalny okres finansowania w przypadku kredytu to 10 lat! Dzięki czemu rata za system fotowoltaiczny będzie na poziomie niższym od obecnego rachunku za prąd!

Fotowoltaika dla każdego

Skorzystaj z formularza

LUX ENERGY Sp. z o. o. Jasienica 291, 43-385 Jasienica, NIP: 9372730805, REGON: 387211458, KRS: 0000863269
Skontaktuj się z nami!